T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Turgutlu Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Turgutlu Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Türk Halk Müziği Konseri

Güncelleme Tarihi: 17/12/2018

İlçemiz Turgutlu devlet hastanesi başhekimliği bünyesinde hizmet veren Turgutlu Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde’nin yıllık stratejik planında yer alan ‘Türk Halk Müziği Konseri’’ 13 aralık 2018 tarihinde Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirildi.

Bu etkinlik ile, ruh sağlığı tedavisi gören hastaların toplum temeli ruh sağlığı modeli çerçevesinde bireysel işlevi iyileştirmeye dönük etkin tedaviler sunulması, psikososyal destek hizmetleri 
verilmesi amaçlanmıştır. Müziğin insanlar üzerinde psikolojik bir etkisinin olduğu sürekli vurgulanmaktadır. Şarkı söylemek, ritmle hareket etmek, dinlenmek ve müzik aleti çalmak, kişisel bedensel koordinasyon, zamanla, hafıza, konsantrasyon ve dinlenme becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Ruh sağlığı danışanları ve çalışanlarının sunduğu Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, Temel Bilimleri Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Gökhan EKİM yönetimindeki Turgutlu Belediyesi Korosu tarafından desteklenen Türk Halk Müziği konseri büyük bir coşkuyla icra edildi.

  • trsm.jpg
  • trsm3.jpg
  • trsm4.jpg
  • trsm2.jpg