T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Turgutlu Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Turgutlu Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Resmi Kurumlardan Gelen Hastalar

Güncelleme Tarihi: 20/06/2019

Diğer Sosyal Güvenlik Kurumu hastalarında olduğu gibi, resmi kurumlarda çalışan kişiler ve bakmakla yükümlü oldukları yakınları için, internet üzerinden, kişilerin sağlık hizmetlerinden faydalanıp faydalanamayacaklarına dair kontroller yapılır. Kontrol sonucunda, kişi sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyorsa hasta kaydı açılır; sağlık hizmetlerinde faydalanamayacağına dair uyarı alınırsa kişi kurumuna yönlendirilir.

  • 15.10.2010 tarihi itibariyle Türk silahlı kuvvetlerine bağlı olarak görev almakta olan rütbeli – rütbeli yakınları ve sivil memur – sivil memur yakınları Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamına alınmıştır. Askeriyeye bağlı Meslek Yüksek Okulunda okuyan öğrenciler de bu kuruma dahildir.
  • SGK 657 tabii memur olan kişi ve yakınları
  • 4/B Kapsamında sigortalı sayılan kişi ve yakınları
  • 4/C Kapsamında sigortalı sayılan kişi ve yakınları kurum kapsamındadır.

Hastaların kimlik ya da kimlik yerine geçen (ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı gibi) resmi belgelerden biri ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Hastanemizin acil servinse başvurulduğunda hastanın sosyal güvencesine bakılmaksızın hastanın gerekli acil muayenesi öncelikli sağlanır. Hastanın tedavisi bittikten sonra gerekli belgeler hasta ya da yakınlarından istenmektedir.